• 34 3281 122
  • promocja@klomnice.pl
  • Kłomnice, ul. Strażacka 20
Aktualności
Za nami kolejny Kłomnicki Jarmark Wielkanocny na Pasterniku

Za nami kolejny Kłomnicki Jarmark Wielkanocny na Pasterniku

Tegoroczna edycja odbyła się 25 marca 2023 roku. Wydarzenie, to cieszyło się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców jak i osób z daleka. Na zaproszenie wójta gminy Kłomnice przybyli goście Senator RP Ryszard Majer, Poseł na Sejm Lidia Burzyńska,  Wicestarosta Częstochowski Jan Miarzyński, Radna Powiatowa, a zarazem sekretarz gminy Bożena Lara oraz Radna Powiatowa  Elżbieta Łągiewka, Przewodniczący Rady Gminy Bartłomiej Żurek, Nadleśniczy Nadleśnictwa Gidle Dariusz Perliński, Prezes Związku Emerytów i Rencistów Ryszard Całus, kierownicy i dyrektorzy jednostek organizacyjnych gminy Kłomnice.

Na jarmarku pojawiło się wiele stoisk z różnorodnym rękodziełem, takim jak ręcznie robione ozdoby wielkanocne, piękne hafty, koronki, ceramika, pisanki oraz biżuteria.  Wśród wystawców nie zabrakło również, stoisk z kłomnickim rarytasem czyli miodem z pobliskich pasiek. Jak co roku pojawiło się wiele stoisk z jedzeniem, przygotowanym przez KGW oraz Kluby Seniora, w tym tradycyjne polskie wypieki, takie jak babki wielkanocne, serniki i mazurki.

Nie zabrakło występów artystycznych, które odbyły się na nowej scenie plenerowej. Na rozpoczęcie  Jarmarku wystąpiła Orkiestra Dętą OSP Kłomnice i wraz z Mażoretkami Fanaberia. Wystąpiły również zespoły ludowe, jak Zespół Śpiewaczy  „Klepisko”, Zespół Śpiewaczy  „Kumosie” ze Skrzydlowa, Zespół  Śpiewaczy  „Zdrowianki”, oraz Zespół  Śpiewaczy Kłomnice. Do tańca porwał Zespół Taneczny  „Senioritki” oraz wokalistki ze Studia Piosenki prowadzonym przez nasz Ośrodek Kultury. Podczas wydarzenia odbyło się także, rozstrzygnięcie XXXIV Konkursu na Najpiękniejszą Palmę i Koszyczek Wielkanocny, zostały wręczone nagrody i dyplomy.  Dzięki temu wydarzeniu mieszkańcy mieli okazję spotkać się i spędzić miło czas w gronie swoich przyjaciół i znajomych oraz poznać tradycje i kulturę lokalną.

W tym artykule chcielibyśmy podziękować druhom z jednostek OSP za nieocenioną pomoc w organizacji tej imprezy. Dziękujemy również Kołom Gospodyń Wiejskich,  Klubom Seniora, Centrum Integracji Społecznej, dyrektor SP w Kłomnicach Agnieszce Rataj, dyrektor Przedszkola w Kłomnicach Edycie Deszcz, pracownikom Urzędu Gminy, Wolontariuszom, za bezinteresowną pomoc w przygotowaniach. Do zobaczenia za rok!