• 34 3281 122
  • promocja@klomnice.pl
  • Kłomnice, ul. Strażacka 20
Aktualności
Kłomnicki Jarmark Bożonarodzeniowy

Kłomnicki Jarmark Bożonarodzeniowy

Za nami Kłomnicki Jarmark Bożonarodzeniowy.

Odbył się w niedzielę 12 grudnia na zrewitalizowanym dawnym placu targowym Pasternik. Dzięki zaangażowaniu wszystkich współorganizatorów w raptem dwa tygodnie udało się dopiąć wszystko na ostatni guzik. Na imprezie gościliśmy wielu wystawców w tym: koła gospodyń wiejskich, koła łowieckie, ZSTiO im. Stefana Żeromskiego w Częstochowie, przedstawicieli sołectw, rękodzielników, rzemieślników oraz stowarzyszeń, które zaprezentowały ozdoby świąteczne oraz to wszystko, co w przygotowaniu Bożego Narodzenia może się przydać w każdym domu.

Impreza przebiegła zgodnie z planem, odwiedziły nas w tym dniu setki mieszkańców oraz gości z poza gminy. Każdy kto przybył na jarmark mógł skosztować myśliwskiego bigosu, przyrządzonego przez Pana Zbigniewa Chłopeckiego z programu Ostoja. Ten wyjątkowy jarmark był okazją by posmakować lokalnych pyszności, nacieszyć oko dekoracjami, ale również zrobić coś dobrego. W trakcie tegorocznego jarmarku pracowaliśmy dla Zuzi Kaproń – dziewczynki zmagającej się z ciężką chorobą, której leczenie jest niezwykle kosztowne. Wiele dobrych serc włączyło się w akcję pomocy. Z przeprowadzonych licytacji zebraliśmy przeszło 4 tysiące złotych na ten szczytny cel.

Chciałbym serdecznie podziękować osobom zaangażowanym w organizację Jarmarku: pracownikom ośrodka kultury, urzędu gminy, szkoły w Kłomnicach, druhom ochotnikom oraz wszystkim innym, bez których całe wydarzenie nie miałoby szans na powodzenie. Mam nadzieję, że nasz Jarmark wprowadził wszystkich w atmosferę zbliżających się Świąt.

 

Oto kilka zdjęć z tego tradycyjnego wydarzenia. Więcej na naszym oficjalnym Facebook`u: https://www.facebook.com/GminaKlomnice